WARSZTAT I KONKURS NA WIERSZ

w ramach projektu „Poetycka Gmina Barczewo” dofinansowanego
przez Gminę Barczewo

kultura i sztuka – Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Barczewie

 

 

  Zapraszamy mieszkańców gminy Barczewo do udziału w warsztatach poetyckich, literackich z pisarka Katarzyną Matwiejczuk. Cykl czterech warsztatów, które odbędą się w kwietniu i maju 2022. Podczas zajęć warsztatowych dowiesz się najważniejszych i praktycznych informacji o literaturze, poezji i pisarstwie oraz jak pozytywnie literatura może wpływać na nasze życie. Jak zacząć tworzyć własne teksty oraz jak pracować nad nimi aby je udoskonalać. Jak czytać i interpretować własne i czyjeś teksty. Warsztaty pomogą Ci na przyszłość w tworzeniu własnych tekstów, ale także mogą być wskazówką do udziału w konkursach.

 

   Warsztaty poprowadzi pisarka Katarzyna Matwiejczuk – (ur. 1984 w Szczecinie, ale rodzinnie związana z …gminą Barczewo!) pisarka, dramatopisarka, tłumaczka. Autorka m.in. powieści Jura, nagrodzonych i wyróżnionych sztuk dla dzieci Wnuczka Słońca , Mamu-Ty, Dalajmama, Stalowy wilk, Biruta i tajemnica rzeki oraz dla dorosłych Cellineczka, Uwięzione pod maską, Najlepsze zabawy były pod mostem, Ostatnia bitwa Maestra. Autorka scenariuszy komiksów, słuchowisk, tekstów piosenek, esejów o tematyce muzycznej i filmowej. Przełożyła na język polski książkę J.E. Gardinera o J.S. Bachu Muzyka w Zamku Niebios (2021).

 

Zasady udziału w warsztatach:

 

Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić kartę zgłoszenia i wysłać do 30 marca 2022 r. Na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Numer kontaktowy: 784228219.

 

Karta zgłoszeniowa na warsztaty:

 

Karta-zgloszenia-na-warsztaty-poetyckie  Pobierz

 

Regulamin konkursu NA WIERSZ :

 

regulamin konkursu poetyckiego radio warmia barczewo 2022  Pobierz

 

Organizatorem jest Stowarzyszenie Radio Warmia Barczewo.

 

Warsztaty odbędą się w ramach projektu „Poetycka Gmina Barczewo” dofinansowanego przez Gminę Barczewo.


Powered by JS Network Solutions