Autobus szkolny dla dzieci ze szkoły w Lamkowie już jest. Teraz trzeba go tylko jeszcze spłacić.

 

Dołożysz swoją Złotówkę?

 

68-mioro uczniów szkoły dojeżdża z 9 miejscowości. Spośród nich 39-cioro małych mieszkańców Barczewa, Kronowa, Radost i Ruszajn korzysta z gimbusa gminnego. Pozostałe 29-cioro z  Derca, Jezioran, Krokowa, Lamkówka i Starych Włók dowozi  autobus szkoły w Lamkowie. 

 

Poprzedniego roku nasz mały, 8-osobowy bus - kupiony dzięki pomocy fundacji Hilfe Schenken, założonej i prowadzonej przez naszych absolwentów - musiał każdego dnia wykonać pięć kursów rano i pięć po południu. Żeby ostatnia grupa dzieci mogła zdążyć do szkoły na godzinę ósmą, pierwsza wyruszała z domu o godz. 6:20.

 

Począwszy od września 2015 dzieci mogą już spokojnie i bezpiecznie dojeżdżać rano do szkoły i wracać do domu po zajęciach, ponieważ wzięliśmy w leasing 28-mio osobowy autobus Iveco, wyposażony w pasy bezpieczeństwa oraz windę dla osób niepełnosprawnych.

 

Dzięki prowadzonej od grudnia 2014r. kampanii "Bus za Złotówkę", której patronowali olsztyńscy artyści: Irena Telesz i "Czerwony Tulipan" oraz media regionu: "Telewizja Polska Olsztyn", "Polskie Radio Olsztyn", "Olsztyn24.com" i "Bez Wierszówki" (i którym bardzo za to dziękujemy :-), uzbieraliśmy 24 022,68 zł, które przeznaczy- liśmy na tzw. pierwszą ratę leasingową. Każdego miesiąca opłacamy teraz kolejną ratę leasingową w wysokości 3189,66 zł

 

Kampania "Bus za Złotówkę" nadal więc trwa i nadal prosimy  o wsparcie czytających te słowa Internautów.    

 

Wystarczy, by każdy wpłacił  

 

tytułem "darowizny na autobus" 

 

na konto Stowarzyszenia Na Rzecz Edukacji Dzieci i Rozwoju Obszarów Wiejskich WROTA:

 

37 1540 1072 2107 5050 4037 0005 

 

Darczyńcy zainteresowani pomocą szkole mogą także kontaktować się z nami telefonicznie i mailowo:

 

  • prezes Stowarzyszenia i dyrektor Niepublicznego Zespołu Szkół i Placówek "Edukacja dla Przyszłości" w Lamkowie

 

  Małgorzata Bałusz:  606 894 314

 

          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

  • wiceprezes Stowarzyszenia

 

          Agnieszka Pacyńska-Czarnecka: 694 416 410

 

  • sekretarz zarządu Stowarzyszenia, fundraiser          

 

          Łukasz Czarnecki-Pacyński: 730 444 231

 

           Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

  • szkoła: 89_5141629 

 

Wspomóż niekomercyjną wiejską szkołę niepubliczną. 

 

Uczniowie niekomercyjnej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lamkowie nie pokrywają żadnych kosztów edukacji, ucząc się dwóch języków, tańcząc i śpiewając w szkolnym zespole ludowym oraz wyżywając się sportowo w szkolnej drużynie baseballowej. Każdego roku jeżdżą też na obozy językowe do Niemiec i/lub Austrii za pieniądze z projektów pisanych przez prowadzące szkołę Stowarzyszenie WROTA. W roku szk. 2011/12 nasi wychowankowie byli najlepsi w Powiecie Olsztyńskim jeśli chodzi o wyniki testów kompetencji szóstoklasistów. W roku 2012/13 także byli w czołówce.

 

Bus za złotówkę ! ! !

 

 

 

 

Więcej na stronie: http://bus-za-zlotowke.strikingly.com/


Powered by JS Network Solutions