uniwersytet dzieci   Nowy program firmowany przez Uniwersytet Dzieci. Rozbudź ciekawość dzieci, przeprowadź lekcje pełne doświadczeń i zdobądź certyfikat lub dyplom.


        Ponad 7 lat Uniwersytet Dzieci rozbudza ciekawość, poszerza wiedzę i uczy myślenia. Naukowcy, inżynierowie, artyści w salach akademickich wraz z dziećmi prowadzą eksperymenty, konstruują i tworzą. Już 25 tysięcy dzieci uczestniczyło w takich zajęciach. Od kilku lat jesteśmy także obecni w szkołach. Poznaliśmy potrzeby nauczycieli i wiemy, jak możemy im pomóc.

      Platforma wiedzy Scenariuszelekcji.edu.pl zawiera materiały, które umożliwiają sprawne przygotowanie i zrealizowanie ciekawej lekcji. Mogą z niech bezpłatnie korzystać nauczyciele szkoły podstawowej, bez względu na staż, rodzaj szkoły i wielkość miejscowości. Każda klasa może zmienić się w Uniwersytet Dzieci. Nauczyciele mogą sięgać po scenariusze okazjonalnie lub korzystać z nich regularnie.

       To jednak systematyczne działania kształcą kompetencje. Dlatego zapraszamy do udziału w programie Nauczyciel Uniwersytetu Dzieci. Na naszej platformie czeka 100 scenariuszy przygotowanych przez naukowców i ekspertów. Każdy zawiera instrukcje do doświadczeń, karty pracy, opisy zabaw naukowych, a także krótki film w którym naukowiec lub ekspert wprowadza uczniów w tematykę zajęć. Co miesiąc będziemy publikować 10 nowych scenariuszy, napisanych w oparciu o najciekawsze zajęcia Uniwersytetu Dzieci i uwzględniających szkolne wymagania. Do programu można przystąpić w dowolnym momencie roku szkolnego. Program jest bezpłatny. Nauczyciel, który zarejestruje się do programu, po zrealizowaniu określonej liczby lekcji opartych o scenariusze, otrzyma certyfikat lub dyplom Nauczyciela Uniwersytetu Dzieci.

           Partnerem projektu jest UWM.

 

Nasze uczestnictwo w projekcie poniżej w linkach:

Etyka i Uniwersytet Dzieci w klasie I

 Dlaczego woda paruje

Uniwersytet Dzieci w klasie I

 


Powered by JS Network Solutions