"Włączając się w projekt International School & Kindergarden zaprosiliśmy do naszej szkoły i przedszkola studentów - wolontariuszy z: Afganistanu, Chin, Egiptu, Rumunii, Turcji i Wietnamu. Pokazali nam oni swój kraj i tradycje. Razem świetnie się bawiliśmy, co widać na załączonych zdjęciach i filmikach"

International School & Kindergarden jest lokalnym projektem edukacyjnym organizowanym przez stowarzyszenie AIESEC Polska Komitet Lokalny Olsztyn, po raz siódmy z kolei.

Skierowany jest on do dzieci w wieku przedszkolnym i dzieci szkół podstawowych, na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Ideą projektu jest edukacja międzykulturowa, budowanie postawy tolerancji oraz wrażliwości kulturowej wśród dzieci.

 Chcemy, aby International School & Kindergarden pozwolił dzieciom na bezpośredni kontakt z różnymi kulturami. Naszą misją jest pomoc w odkrywaniu otaczającego je świata.

 Nic innego niż bezpośrednia zabawa i rozmowy z praktykantami nie wpływa w takim stopniu na poznanie świata. Usłyszeć język togo, zobaczyć mieszkańca Chin, przymierzyć afrykańskie stroje ludowe – tak International School & Kindergarden pomaga przełamywać bariery kulturowe.

Międzynarodowa Organizacja Studencka AIESEC realizuje programy o podobnej tematyce w 107 krajach świata. Co roku studenci oraz absolwenci mają szansę uczestniczyć w wielu inicjatywach poświęconych wielokulturowości i odmienności. Przez swoje działanie chcemy wywierać korzystny wpływ na społeczeństwo, a swoją proaktywną postawą wzbudzić zaangażowanie w inne inicjatywy poruszające tematy społeczne związane z globalizacją, tolerancją, wyrównywaniem szans.

{youtube}u5vNXQuAY8k{/youtube}


Powered by JS Network Solutions